Blog

Szűrők

Mustár

A nyári grillszezon elengedhetetlen kísérői a különféle fűszerek és szószok, melyek közül az egyik legalapvetőbb a mustár. A virsli elképzelhetetlen nélküle, de a mézes-mustáros csirkének is igen jelentős rajongótábora van. A mustár erőteljes és jellegzetes ízével feldobja a legegyszerűbb pácot is, nem véletlen, hogy alapvető kelléke minden konyhának. Ön tudja, hogy miből készül az asztali mustár? Ha nem, tartson az Interfooddal, járjunk utána együtt!

Apró kis magok
Aki szokott házi savanyúságot készíteni, az talán már találkozott a mustármaggal, az apró kis bogyócskákkal, amelyek úgy néznek ki, mintha kásagyöngyök lennének. A mustármagot megvásárolhatjuk fűszerként, de jó, ha tudjuk, hogy a mustár növény aprócska magjaiból készül az asztali mustár is, amit a virslihez szokás enni. A mustár bizonyos fajait hazánkban is termesztik, jelentős méretű területeken.

A növény
A mustár növény a káposztafélék családjába tartozó növényfaj, és kinézetre nagy hasonlóságot mutat a repcével, avatatlan szemek gyakran össze is tévesztik őket. Virágjai fürtökben nőnek, a magasra felnőtt növények felső részén, igazi sárga virágtengert alkotva.

Fehér mustár
A fehér mustár, más néven angol mustár hazánkban is termesztett növényfaj, nálunk főként ennek a magját használják fel a mustárpép készítéséhez. Íze kissé emlékeztet a tormáéra, de a fehér mustár kevésbé csípős.

Fekete mustár
A fekete mustár, más néven francia mustár az a fajta, amelyből a híres dijoni mustár is készül. A dijoni mustár 1752 óta a leghíresebb és legkedveltebb mustárfajta, a mustármagon kívül tartalmaz fehérbort vagy mustot is. Szintén a fekete mustár magjából készül a híres Champagne mustár is, amelyhez pezsgőt adnak, így érik el a különleges ízhatást.

Szareptai mustár
Más néven indiai mustár vagy barna mustár, ezt a fajtát már csak a szakavatottak szokták ismerni. A trópusi és a szubtrópusi vidékek fontos olajnövénye, nagyméretű sárga magjai 35% étolajat tartalmaznak. Indiában a belőle készített olajjal főznek, de természetesen készül belőle mustárpép is. Ez a legcsípősebb fajta mustár, fogyasztása csak erős gyomrúaknak ajánlott.

Mustáros csirkemell tésztakörettel, Dijoni mustáros sertésszelet sült paradicsommal, hagymakarikákkal és édesburgonyával, Tárkonyos mustáros csirkefalatok, petrezselymes karfiollal – csak hogy néhányat említsünk az Interfood kedvenc mustáros ételei közül. Ha Ön is szívesen megkóstolná valamelyiket, nincs más dolga, mint weboldalunkra ellátogatni és étlapunkról megrendelni, futárunk pedig házhoz viszi Önnek a finom ebédet.

Ez is érdekelheti

Barát vagy ellenség? Néhány szó a zsírokról és olajokról

Ha ön rendszeresen olvassa az Interfood blogcikkeit, vagy szívesen rendel tőlünk ebédet, akkor biztosan tudja a címben feltett kérdésre a helyes választ. A zsírok, természetesen, a barátaink, éppen úgy, ahogyan minden más az emberi szervezet számára szükséges egyéb tápanyag is. Ha azonban nem értjük meg szerepüket a saját testünk működésében, vagy rosszul élünk velük, ellenségeinkké…